Trailers / 2026 Prospector Trailers PROSPECTOR 5X10 SINGLE AXLE UTILITY TRAILER #111419
Unit details
COBRA LINES 2X10 TREATED WOOD 3X2-3/16″ ANGLE MAIN FRAME 3″ CHANNEL V TONGUE 3X2-3/16″ ANGLE CROSSMEMBERS 24″ ON CENTER 2X2-1/8″ UPRIGHTS 2X2-1/8″ TOP RAIL 48″ HD REMOVABLE TAILGATE 2K REMOVABLE JACK SPARE TIRE MOUNT 205/75R15 8 PLY TIRES
- Coupler Type: BUMPERPULL
- Coupler Descr: 2″
- Lighting: LED
- Warranty: 3 YEARS
TJ's Trailers, Inc.
Utility Trailer
$1,695Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 111419 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 10' 120" x 5' 60" |
| Axles: | 1 |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| Length: | 10' 120" |
| Width: | 5' 60" |
Additional Information
| VIN: | 53FBN1016TF111419 |
| Stock Number: | 111419 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Prospector Trailers |
| Model: | PROSPECTOR 5X10 SINGLE AXLE UTILITY TRAILER |
| Warranty: | 3 years |