Trailers / 2024 Anvil 7×12 Single Axle Enclosed Trailer
TJ's Trailers, Inc. 7062
Cargo Trailer
MSRP: $3,995$3,995Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 29446 |
| Trailer Type: | Cargo Trailer |
| Color: | SILVER |
| Length x Width: | 12' x 7' |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500LBS |
| Payload: | 2250 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500LBS |
| GAWR: | 3500LBS |
| Payload: | 2250 lbs |
| Length: | 12' |
| Width: | 7' |
| Interior Height: | 6" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 5K |
| Tail: | None |
| Ramp: | Ramp Rear Door |
Additional Information
| VIN: | 7FYBE1217RD029446 |
| Stock Number: | 29446 |
| Year: | 2024 |
| Model: | 7x12 Single Axle Enclosed Trailer |
| Warranty: | 5 years |