Trailers / 2026 MAXX-D 102X24 GRAVITY TILT DECKOVER TRAILER GOX10224 #143422
Unit details
21K Adjustable Coupler 10k Drop-Leg Jack I-Beam Tongue With Toolbox 8″x10lb I-Beam Frame 3″ I-Beam 16″ on Center 4′ Stationary/Knife Edge Rear 2-7k Electric Brake Axles Slipper Spring Suspension ST235/80R16 E Tires 2×8 Treated Wood Floor Flushmount LED’s Sealed Wiring Harness Spare Mount Tool Tray Behind Toolbox 5/8″ Bull-Nose D-rings
- Weight: 4450
- Coupler Type: BUMPER PULL
- Coupler Descr: PINTLE OR 2-5/16″
- Lighting: LED
- Warranty: 5 YEARS
- Ramp Gate: TILT
- Jacks: 10K
- Payload: 9550
TJ's Trailers, Inc. 7062
Equipment Trailer, Tilt Deck Trailer
$11,595Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 143422 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer, Tilt Deck Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 24' 288" x 8' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5R8BF2425VM143422 |
| Stock Number: | 143422 |
| Year: | 2026 |
| Model: | 102X24 GRAVITY TILT DECKOVER TRAILER GOX10224 |
| Warranty: | 5 years |