Trailers / 2026 Anderson 82X22 TANDEM AXLE EQUIPMENT TRAILER
TJ's Trailers, Inc. 7062
Equipment Trailer
MSRP: $8,295$8,295Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 106031 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | GRAY |
| Length x Width: | 22' x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Payload: | 12950 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Payload: | 12950 lbs |
| Length: | 22' |
| Width: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 10K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Stand Up Rear Ramps |
Additional Information
| VIN: | 4YNBN2222TC106031 |
| Stock Number: | 106031 |
| Year: | 2026 |
| Model: | 82X22 TANDEM AXLE EQUIPMENT TRAILER |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |