Trailers / 2026 Anderson 82X20 STEEL DECK CAR HAULER 10K GVRW #105464
Unit details
2-5/16″ ADJUSTABLE COUPLER TOP WIND JACK 5″ CHANNEL WRAPPED TONGUE 2X5X3/16″ TUBE FRAME 3″ CHANNEL CROSS MEMBERS WITH 16″ CENTERS 9X72″ DIAMOND PLATE FENDERS WITH STEPS 5′ PULL OUT RAMPS 11 GA DIAMOND PLATE DECKING LED LIGHTS POWDERCOAT PAINT
- Weight: 2250
- Coupler Type: BUMPER PULL
- Coupler Descr: 2-5/16″
- Lighting: LED
- Tail: DOVETAIL
- Warranty: 5 YEARS
- Ramp Gate: PULL OUT RAMPS
- Payload: 7740
TJ's Trailers, Inc.
Car Hauler Trailer
$5,695Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 105464 |
| Trailer Type: | Car Hauler Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 82" |
Additional Information
| VIN: | 4YNBN2024SC105464 |
| Stock Number: | 105464 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Anderson |
| Model: | 82X20 STEEL DECK CAR HAULER 10K GVRW |
| Warranty: | 5 years |