Trailers / 2026 Sporthaven Aluminum Utility Deluxe AUT716TD- ATV #44170
Unit details
Aluminum Tube Frame All Aluminum Decking 1750lb capacity Bolt on Ramp LED Lights 3500lb Dexter Torsion Axle(s), 4″ Drop on 5′ and 6′ wide models 3500lb Dexter Spring Axle(s), 4″ Drop on 7′ Wide A-FrameTongue 15″ Aluminum Rims Radial Tires Chrome Trim Rings for lights Hook/Tie Down Receivers Front removeable side load ramps
- Tires: 205/75R15
TJ's Trailers, Inc.
ATV Trailer
$7,495Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 44170 |
| Trailer Type: | ATV Trailer |
| Color: | ALUMINUM |
| Length x Width: | 16' 192" x 7' 84" |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 590232127T0044170 |
| Stock Number: | 44170 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Sporthaven |
| Model: | Aluminum Utility Deluxe AUT716TD- ATV |