4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 590AU1829T0046852 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Sporthaven |
| Model: | Aluminum Utility Deluxe AUT714D- ATV |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | ALUMINUM |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 46852 |
Aluminum Tube Frame All Aluminum Decking 1750lb capacity Bolt on Ramp LED Lights 3500lb Dexter Torsion Axle(s), 4" Drop on 5' and 6' wide models 3500lb Dexter Spring Axle(s), 4" Drop on 7' Wide A-FrameTongue 15" Aluminum Rims Radial Tires Chrome Trim Rings for lights Hook/Tie Down Receivers