4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 590AC2226T0046860 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Sporthaven |
| Model: | Aluminum Deluxe Car Hauler AOC1870TD |
| Length: | 18' or 216" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | ALUMINUM |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 46860 |
2-7' HD Ramps (Side or Front Access) Rear Drop Pad Stablizers Stake Pockets with 3"x.25" Bar Stock Rub Rail 6" Interlocking Aluminum Decking Welded Top Deck Aluminum Tube Uprights 2x5x.25 Double Hollow frame side rails 3500lb dexter axles with leaf springs ST205 Radial Tires with aluminum wheels Souble Eye Suspension 7k Coupler 2500lb jack 1k rear stabilizer jacks 2" ball 10" Electric brakes on both axles 2' beavertail