4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 53FBN1428TF110095 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Prospector Trailers |
| Model: | PROSPECTOR 7X14 TANDEM AXLE UTILITY TRAILER |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 110095 |
COBRA LINES 2X10 TREATED WOOD 3X2-3/16" ANGLE MAIN FRAME 4" CHANNEL FULL WRAP TONGUE 3X2-3/16" ANGLE CROSSMEMBERS 24" ON CENTER 2X2-1/8" UPRIGHTS 2X2-1/8" TOP RAIL 48" HD REMOVABLE TAILGATE 2K REMOVABLE JACK SPARE TIRE MOUNT 205/75R15 8 PLY TIRES 82" DECK WIDTH SPRING ASSIST GATE