4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 53FBN1226TF108204 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Prospector Trailers |
| Model: | Prospector 6x12 10k Tandem Axle Dump Trailer 4' side walls |
| Length: | 12' or 144" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 108204 |
42 degree dump angle Dual 5200lb brake axles Quarter inch 4x2 tube sidewall frame Quarter inch 4x2 tube uprights 10 gauge metal floor 12 gauge metal sidewalls Rear Double Swing Doors 12 Volt Interstate deep cycle battery Lockable Pump and Battery Box 110 Volt battery charger DOT approved lighting system Spare tire mount 8k top wind jack Tarp kit