4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BD2027TM133919 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 96X20 HD DUAL TANDEM DUMP TRAILER DDX9620 |
| Length: | 20' or 240" |
| Width: | 8' or 96" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| GAWR: | 12000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 133919 |
96"X20' DUAL WHEELS TANDEM DUMP 25K GVRW PAYLOAD 18000 2-5/16" GOOSENECK ROUND COUPLER DUAL HYDRAULIC JACKS I BEAM NECK WITH FRONT TOOLBOX WINCH PLATE SPARE MOUNT 12"X19LB IBEAM FRAME 3" CHANNEL ON 12" CENTER CROSS MEMBERS 4' SOLID SIDES 8' SLIVE IN RAMPS DUAL 12K ELECTRIC/HYDRAULIC BRAKE AXLES HDSS SUSPENSION DUAL WHEELS (9 TOTAL) 215/75r17.5 7 GAUGE FLOOR AND 10 GAUGE WALL FLOORS LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS WIRELESS REMOT NOCO BATTERY CHARGER SPARE AND MOUNT AGM GROUP 31 BATTERY