4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC242XTM142756 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 83X24 HD IBEAM EQUIPMENT TRAILER EHX8324 |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17500 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 142756 |
2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 10K DROP LEG JACK IBEAM TONGUE TOOLBOX 8"X10LB IBEAM FRAME 3" IBEAM ON 16" CENTERS DUAL BRAKE AXLES SLIPPER SPRING SUSPENSION HD TANDEM FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR LED LIGHTS WITH SEALED WIRING HARNESS SPARE MOUNT STAKE POCKETS AND RUB RAIL