4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2221TM142471 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 83X22 14K GRAVITY TILT EQUIPMENT TRAILER G6B8322 |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 142471 |
14000 GVRW 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 1-10K DROP LEG JACK 6" CHANNEL WRAP TONGUE WITH TOOLBOX 6X2 3/16" TUBE FRAME 3" CHANNEL ON 16" CENTERS STAKE POCKETS, RUB RAILS AND PIPE SPOOLS 6' STATIONARY/KNIFE EDGE REAR 2-7K ELECTRIC BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION 22.5 UP ON 2 AXLES 235/80R16 DOUBLE BROKEN DIAMOND PLATE FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR FLUSHMOUNT LED WITH SEALED WIRING HARNESS SPARE MOUNT