4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BU1620TM141913 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 83x16 TANDEM AXLE LANDSCAPE TRAILER MODEL U3X8316 |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 141913 |
7000LB GVRW 2" ADJUSTABLE COUPLER 7K DROP LEG JACK 4" CHANNEL WRAP TONGUE 2X3X3/16" ANGLE FRAME 2X3X3/16" ANGLE CROSSMEMBERS 2" SQ TUBE TOP RAILS 1' DOVETAIL WITH 4' SPRING ASSIST GATE SLIPPER SPRING SUSPENSION 205/75R15 DOUBLE BROKE DIAMOND PLATE FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR LED LIGHTS