4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BD1621TM134811 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 83X16 HD IBEAM 16K GVRW TANDEM DUMP TRAILER DJX8316 3' FLARE SIDEWALLS |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 134811 |
2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER HYDRAULIC JACK I BEAM TONGUE WITH TOOLBOX I BEAM FRAME WITH 6X20 HOIST 3" CHANNEL ON 12" CENTERS DUAL 8K ELECTRIC BRAKE AXLES 7' SLIDE IN RAMPS SLIPPER SPRING SUSPENSION DOUBLE BROKE DIAMOND PLATE FENDERS 7 GAUGE FLOOR AND SIDES FLUSHMOUNT LEDS AND SEALED WIRING HARNESS PULL BACK TARP SYSTEM NOCO BATTERY CHARGER SPARE MOUNT SPLIT/SPREADER GATE WIRELESS REMOTE