4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BR1620TM142531 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 83X16 21K ROLL OFF DUMPSTER TRAILER RSX8316 |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 142531 |
2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER SINGLE 10K DROP LEG JACK ENGINEERED TONGUE WITH TOOLBOX 10"X19LB IBEAM FRAME 2-10K ELECTRIC BRAKE AXLES SLIPPER SPRING SUSPENSION T235/75R17.5 LR I RAIDAL TIRES HD TANDEM FENDERS FLUSHMOUNT LED LIGHTS WITH SEALED WIRING HARNESS PULL BACK TARP WIRELESS REMOTE WITH HYD/POWER OPTIONS AND NOCO BATTERY CHARGERS AGM GROUP 31 BATTERY SPARE TIRE AND MOUNT *BINS SOLD SEPERATELY