4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2625TM143312 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102X26 HD EQUIPMENT TRAILER H8X10226 |
| Length: | 26' or 312" |
| Width: | 102' or 1224" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 143312 |
17.5K GVRW 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 10K DROP LEG JACK 8" CHANNEL WRAPPED TONGUE WITH TOOLBOX 8" CHANNEL FRAME 3" CHANNEL ON 12" CENTER CROSSMEMBERS STAKE POCKETS AND RUBRAIL 2' DOVETAIL WITH STAND UP EQUIPMENT RAMPS DUAL 8K ELECTRIC BRAKE AXLES SLIPPER SPRING SUSPENSION 215/75r17.5 TIRES DRIVE OVER FENDERS LEDS AND SEALED WIRING HARNESS PULL OUT REAR RAMPS WITH STAB JACKS