4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2426TM142513 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102X24 POWER TILT EQUIPMENT TRAILER- T8B10224/T8X10224 16K GVRW |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 8' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 142513 |
2 5/16' ADJUSTABLE COUPLER 8' CHANNEL WRAP TONGUE WITH TOOLBOX 6X2 1/4' TUBE FRAME 3' CHANNEL ON 12' CENTERS STAKE POCKETS AND RUBRAIL NO STATIONARY/KNIFE EDGE REAR 2-8K ELECTRIC BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION 22.5* UP ON 2 AXLES ST215/75R17.5 H RADIAL TIRES ON SINGLES DOUBLE BROKE DIAMOND PLATE FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR