4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8GC2428TM141918 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102X24 GOOSENECK POWER TILT EQUIPMENT TRAILER- T8B10224G |
| Length: | 24' or " |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 18000 lbs |
| Payload: | 13000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 141918 |
18K GVRW
2-5/16" 30K ROUND GOOSENECK COUPLER
2-10K DROP LEG JACKS
IBEAM NECK WITH FRONT TOOLBOX, WINCH PLATE AND SPARE MOUNT
6X2 1/4" TUBE FRAME
3" CHANNEL ON 12" CENTERS
STAKE POCKETS AND RUB RAILS, PIPE SPOOLS
NO STATIONARY DECK
2- 8K ELECTRIC/HYDRAULIC DISC BRAKES
TORSION SPRING SUSPENSION 22.5* UP ON 2 AXLES
215/75R17.5 H TIRES FOR 2- 8K AXLES
DRIVE OVER FENDERS
2X8 TREATED WOOD FLOOR
FLUSHMOUNT LED LIGHTS WITH SEALED WIRING HARNESS
WIRELESS REMOTE WITH HYDRAULIC POWER OPTIONS AND NOCO BATTERY CHARGER
SPARE TIRE AND MOUNT