4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2426TM140017 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102X24 22KGVRW EQUIPMENT TRAILER H9X10224 |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 8' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 22000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 140017 |
22,000 GVRW 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 10K DROP LEG JACK ENGINEERED TONGUE WITH TOOLBOX 3" IBEAM ON 12" CENTERS 5" CHANNEL OUTER FRAME 5' DOVETAIL WITH 5' STAND UP EQUIPMENT RAMPS DUAL 10K TORSION ELECTRIC BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION STRAIGHT ON 2 AXLES 235/75r17.5 TIRES TANDEM AXLE DRIVE OVER FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR FLUSHMOUNT LED'S WITH SEALED WIRING HARNESS SPARE MOUNT