4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2222TM142852 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102x22 14K POWER TILT EQUIPMENT TRAILER T6B10222/T6X10222 |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 8' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 142852 |
14000LB GVRW 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER HYDRAULIC JACK 8" CHANNEL WEAP TONGUE WITH TOOLBOX 6X2 3/16" TUBE FRAME 3" CHANNEL ON 16" CENTERS STAKE POCKETS WITH RUB RAILS AND PIPE SPOOLS KNIFE EDGE REAR, NO STATIONARY DUAL 7K BRAKE AXLES DRIVE OVER FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR 235/85R16 G RATED TIRES/WHEELS LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS WINCH PLATE IN FRONT TOOL TRAY BEHIND TOOLBOX