4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5R8BC2020TM140178 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 102X20 14K POWER TILT EQUIPMENT TRAILER T6B10220 |
| Length: | 20' or 240" |
| Width: | 8' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 140178 |
14K GVRW 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 10K DROP LEG JACK 8" CHANNEL WRAPPED TONGUE 6X2 3/16" TUBE FRAME 3" CAHNNEL ON 16" CENTERS STAKE POCKETS, RUB RAILS AND PIPE SPOOLS KNIFE EDGE REAR, NO STATIONARY DUAL 7K BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION 235/85R16 G RADIAL TIRES DRIVE OVER FENDERS 2X8 TREATED WOOD FLOOR LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS WINCH PLATE IN FRONT TOOL TRAY BEHIND TOOLBOX