4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 7X8GD1625TS002313 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | hillcresttrailers |
| Model: | 83X16 GOOSENECK DUMP TRAILER 17.5K GVRW- 40" SIDEWALLS |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17600 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 002313 |
IBEAM 2-5/16: ADJUSTABLE COUPLER GOOSENECK 12K DROP LEG JACKS 3" CHANNEL ON 12" CENTERS 8" IBEAM 12LBS PER FT. 7 GA. FLOOR DOUBLE BROKE FENDERS 6.5' HD RAMPS STAKE POCKETS ON BOTH SIDES SEALED WIRING HARNESS LED LIGHTS SIDE SPARE MOUNT 6 D RINGS 12 TON RAMP 3 STAGE TELESCOPIC CYLINDER REAR STABLIZER JACKS LOCKABLE TOOLBOX WITH BATTERY AND PUMP TARP REAR COMBO GATE POWER UP/GRAVITY DOWN