4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 7X8BT2424TS003510 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | hillcresttrailers |
| Model: | 7X24 PARTIAL TILT EQUIPMENT TRAILER 16K GVRW |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Gray |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 003510 |
DUAL BRAKE AXLES MULTI LEAF SLIPPER SPRING SUSPENSION 6" CHANNEL WRAPPED TONGUE 2-5/16" COUPLER 12K TOP WIND JACK 6" CHANNEL FRAME 3" CROSS MEMBERS STOP RAIL 2" TREATED PINE DECK REMOVEABLE DOUBLE BROKE FENDERS STAKE POCKETS 7 WAY PLUG LED LIGHTING SEALED WIRING HARNESS 16' TILT 12 DEGREE TILT ANGLE