4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 7X8BE222XTS001659 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | hillcresttrailers |
| Model: | 7X22 TANDEM AXLE EQUIPMENT TRAILER 16K GVRW |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6' or 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 001659 |
2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER 6" CHANNEL WRAPPED TONGUE SAFETY CAHINS 12K TOP WIND JACK 6" CHANNEL FRAME 3" CHANNEL CROSSMEMBERS 3/16" FABRICATED FRONT STOP RAIL 2" TREATED PINE FLOOR REMOVEABLE DOUBLE BROKE FENDERS 5' STAND UP RAMPS 2' DOVETAIL 4-5/8" WELDED D RINGS LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS DUAL 8K PREMIUM HYBRID BRAKE AXLES