4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 7X8BC2228TS002962 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | hillcresttrailers |
| Model: | 7x22 TANDEM AXLE CAR HAULER 10K GVRW |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6' or 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 002962 |
225/75R15 TIRES 6000LB BRAKE AXLES 9990K GVRW PAYLOAD 7124LBS STAKE POCKETS 82" WIDTH 7K TOP WIND JACK SELF ADJUSTING BRAKES MULTILEAF SPRING W/ EQUALIZER 5" CHANNEL WRAP TONGUE 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER SAFETY CHAINS 5" FACTORY CHANNEL FRAME 3" FACTORY CHANNEL CROSS MEMBERS 2" TREATED PINE DECK REMOVEABLE DOUBLE BROKE FENDERS 5' SLIDE IN RAMPS 2' DIAMOND PLATE DOVETAIL LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS