4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 7X8BC1827TS003120 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | hillcresttrailers |
| Model: | 7x18 TANDEM AXLE CAR HAULER |
| Length: | 18' or 216" |
| Width: | 6' or 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 003120 |
82" WIDTH SELF ADJUSTING BRAKES MULTILEAF SPRING W/ EQUALIZER 5" CHANNEL WRAP TONGUE 2-5/16" ADJUSTABLE COUPLER SAFETY CHAINS 5" FACTORY CHANNEL FRAME 3" FACTORY CHANNEL CROSS MEMBERS 2" TREATED PINE DECK REMOVEABLE DOUBLE BROKE FENDERS 5' SLIDE IN RAMPS 2' DIAMOND PLATE DOVETAIL LED LIGHTS SEALED WIRING HARNESS