4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 1DGRS2226TM075459 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Doolittle Trailer |
| Model: | 82x22 Xtreme Equipment Trailer 14k GVRW |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6' or 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 75459 |
82in Deck Width Heavy Duty Diamond Plate Teardrop Fenders 10K Removable Jack on 14K 4 Heavy Duty D-Rings LED Lights Adjustable 2 5/16 in Coupler 27in Removable Safety Chains with Weather Hangers Fabricated Fender Gussets (Front & Back) 2 in Treated Pine Floor 6in Front Pipe Bump Rail Floor Double Screwed Every 4ft Break-A-Way Switch With Battery Diamond Plate Step To Deck On Each Side E-Z Lube Hubs White Spoke Wheels 7 Way RV Plug Acid Etching Phosphate Wash System Deburred and Hand Prepped Before Painting Stake Pocket Tie Downs Slipper Spring Suspension or 14K EZ Steps Finish is a 2 Component Epoxy Primer and 2 Component Polyurethane Paint