4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 53FBE2427TF109381 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Covered Wagon |
| Model: | 8.5x24 Tandem Axle Enclosed Trailer |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 8' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK BLACKOUT |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 109381 |
16 inch OC floors and sidewalls 2-5/16 inch coupler Aluminum Siding 1x1.5 inch tubing walls and roof crossmembers Semi Screwless exterior 3/4 inch Stabledeck floors and 3/8 inch Stabledeck Walls 6 inch 11 ga double tube main frame 2ft v nose with 16 inch ATP stone guard 5200lb leaf spring drop axles (standard) Cobra lined rear hoop and tongue 48inch wide entry door Wide entry ramp Automatic Interior Light Thermacool ceiling liner