4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 53FBE1019TF111267 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Covered Wagon |
| Model: | 6x10 Single Axle Enclosed Trailer |
| Length: | 10' or 120" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| GAWR: | 2990 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | SILVER |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 111267 |
24 inch OC Roof Crossmembers 16 inch OC sidewalls Aluminum exterior 2k Jack 2 inch coupler 1x1 1/2" tubing on roof members Semi Screweless exterior 75 inch interior height (standard) 3/4 inch Stabledeck floors 3/8 inch Stabledeck walls 11 ga/ 3 inch steel main frame 1 piece roof 2ft v nose with 16inch ATP stoneguard 2990lb leaf spring drop axle ST205 15 inch radial tires Steel wheels (standard) 4 way flat plug Cobra lined rear hoop and tongue Automatic interior LED overhead light Thermacool ceiling liner