Trailers / 2026 Anderson 82×20 LSTX HD TANDEM AXLE LANDSCAPE TRAILER 2′ MESH #106182
Unit details
9950 GVRW 5200LB AXLES 2-5/16″ ADJUSTABLE COUPLER 7K DROP LEG JACK 5″ CHANNEL WRAPPED TONGUE 4X3X1/4″ ANGLE FRAME 3X2X3/16″ ANGLE CROSS MEMBERS WITH 24″ CENTERS 2X3″ TOP RAIL 11 GA. TUBING WITH SPARE MOUNT 2X2X1/8″ ANGLE UPRIGHTS 9X72″ FENDERS 225/75R15 D RANGE TIRES/WHEELS LED LIGHTS 7 WAY RV PLUG POWDERCOAT PAINT 4′ HD REAR GATE
- Weight: 2150
- Coupler Type: BUMPER PULL
- Coupler Descr: 2-5/16″
- Lighting: LED
- Warranty: 5 YEARS
- Ramp Gate: 48″ RAMP GATE
- Jacks: 8K
- Payload: 7845
TJ's Trailers, Inc. 7062
Utility Trailer
$5,795Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 106182 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | GRAY |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9995 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9995 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 82" |
Additional Information
| VIN: | 4YNBN2028TC106182 |
| Stock Number: | 106182 |
| Year: | 2026 |
| Model: | 82x20 LSTX HD TANDEM AXLE LANDSCAPE TRAILER 2' MESH |
| Warranty: | 5 years |