4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 4YNBN2025TC105698 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Anderson |
| Model: | 82X20 EQUIPMENT TRAILER WITH X RAMPS 14K GVRW |
| Length: | 20' or 240" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 105698 |
7' WIDE X RAMP EQUIPMENTS 82" WIDE BETWEEN FENDERS 2/16" ADJUSTABLE BOLT ON COUPLER SAFETY CHAINS 10 BOLT ON SIDE WIND, DROP LEG JACK 6" CHANNEL FRAME (8" ON 22' +) 9X72" DIAMOND PLATE FENDERS WITH STEPS ELECTRIC BRAKE AXLES MULTI-LEAF SPRING SUSPENSION 235/80R16 LOAD RANGE E TIRES 2" PRESSURE TREATED PINE DECK POWDER COATED PAINT RAMPS- 3 POSITION MINI X RAMPS WITH DOUBLE SPRING ASSIST AND LOCKABLE BARS