4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 4YNBN1827TC106222 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Anderson |
| Model: | 82X18 EXTREME HD LANDSCAPE TRAILER |
| Length: | 18' or 216" |
| Width: | 6' or 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9950 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 106222 |
G.V.W.R. - 9,950# (2) 5,200# Cambered Electric Brake G.A.W.R. Suspension - Multi-Leaf Spring w/ Equalizer Coupler - 2-5/16" Adjustable Bolt-On (Stamped) Tires - ST225/75R15 Load Range D Safety Chain - 8/0 Grade 30 w/ Hooks Wheel - 15" 6-Bolt Spoke Design (6 on 5.5 Pattern) Jack - 7K Drop Leg Bolt-On Deck - 2" Pressure Treated Pine Tongue - 5" Channel Wrapped Lights - L.E.D. Stop, Tail, & Turn Frame - 4x3x1/4" Angle Vehicle Plug - 7-Way RV w/ Breakaway & SnapNSeal Crossmembers - 3x2x3/16" Angle w/ 24" Centers Paint Prep - 5-Stage Super Blast Treatment Top Rail - 2x3" 11Ga. Tube w/ Spare Mount Paint - Super Durable Powdercoat Uprights - 2x2x1/8" Angle Gate - 4' HD-X Rental Style w/ Angle Runners Fenders - 9x72" - Diamond Plate w/ Steel Backs Gate Lock - CNC Machined Lockable Pin Latch *Bumper - 2x4" 14Ga. CNC Laser Tubed w/ Concealed Tag Mount & Integrated EZ-Shock Gate Assist