4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 4YNBN1627TC105901 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Anderson |
| Model: | 82X16 TANDEM AXLE LANDSCAPE TRAILER |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | GRAY |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 105901 |
7000 GVRW 3500 GAWR 2" ADJUSTABLE BOLT ON COUPLER 2K TOP WIND JACK 4" CHANNEL WRAPPED TONGUE ON 12' OR LONGER 3/16" ANGLE FRAME 3X2X3/16" ANGLE CROSSMEMBERS 24" ON CENTER 2X2X1/8" ANGLE UPRIGHTS 2X2" 14GA TUBE TOP RAIL SPARE MOUNT 9X72" DIAMOND PLATE STEEL BACKED FENDERS 3500LB BRAKE AXLES TIRES ST205/75R15 LOAD RANGE C 2" PRESSURE TREATED PINE DECK LED LIGER 7 WAY VEHICLE PLUG POWDER COAT PAINT 4' SWING DOWN GATE *EXPANDED METAL SIDES ON MESH SIDED MODELS ONLY