Trailers / 2025 Nolan Manufacturing 7×24 Gooseneck Low Deck Equipment Trailer 17K #04568
TJ's Trailers, Inc.
Equipment Trailer
$8,200Price
Quick Specs
| Location: | Wendell, NC |
| Stock Number: | 04568 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 24' 288" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17000 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 7U4GE2422SD004568 |
| Stock Number: | 04568 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Nolan Manufacturing |
| Model: | 7x24 Gooseneck Low Deck Equipment Trailer 17K |
| Warranty: | 2 years |