4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 5WKBE1213R1083253 |
|---|---|
| Year: | 2024 |
| Make: | Freedom Trailer |
| Model: | 6X12 Single Axle Enclosed Trailer |
| Length: | 12' or 144" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Red Blackout |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 83253 |
Red with Blackout Trim Package 3x5 TV Box 65" 4K TV Outlets Stereo with Aux ports Shelving for TV accessories Rubber tread plate floor E Track on Drivers Side wall to secure cargo 30 AMP Electrical Package Motor base plug 2 NC State Folding Chairs V Nose 15" Radial Tires 32" RV Style Side Door With Flush Lock and bar lock V-Nose With Vertical ATP Trim 3500LB Spring Axle with 4" Drop, EZ Lube Hubs, and Electric Brakes (Tandem Only) 24" Stoneguard .030 Metal Exterior 2" Coupler Aluminum Fenders w/ Lights 3/4" Plywood Floor / Painted Underneath Premium 3/8" Plywood Sidewalls 1" x 1.5" Tubing Walls and Ceiling Insulated Ceiling 2000 LB Tongue Jack 2" x 4" Tubing Main Rails 12 V Dome Lights with Switch Sidewall Vents LED Lights Wall Crossmembers 16" On Center Floor Crossmembers 16" On Center Roof Crossmembers 16" On Center Screwed Metal Exterior