4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 1DGRS1219RM067978 |
|---|---|
| Year: | 2024 |
| Make: | Doolittle Trailer |
| Model: | 72x12 Lowrider GT Tilt Utility Trailer 3500 Series 3.5k GVRW |
| Length: | 12' or 144" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 67978 |
Five year structural warranty Two part Epoxy primer Two part polyurethane paint - more durable than powder coat Pressure Treated wood deck Tear drop diamond tread fender 3.5k axle Five tie down points Four hole adjustable rail w/auto latch 2 5/16" cast zinc coupler 3M gel caps on all wire connections Flush mount lifetime clear LED lighting