4900 Wendell Blvd.
Wendell, North Carolina 27591

(919) 899-7999
best_daniel
| VIN: | 1S9BF3525PM684508 |
|---|---|
| Year: | 2023 |
| Make: | Swartz Trailers |
| Model: | 8x30+5 Gooseneck Equipment Trailer- Super Single |
| Length: | 30' or 360" |
| Width: | 8' or 96" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
| Location: | 7062 |
| Stock #: | 84508 |
8.5x30+5 Super Single Gooseneck GVRW 16k (D Rated) LED Lights Pressure Treated Floor Dual Jacks 10k Oil Bath Dexter Axles Mega EZ Flip Ramps 16 Ply Radial Tires LED lights, pressure-treated floor, dual jacks and an adjustable coupler.